Evo B-2948 z kolekcji Paged Alter Ego 2023, czyli klasyczny mebel w kobiecej odsłonie

Evo B-2948 z kolekcji Paged Alter Ego 2023, czyli klasyczny mebel w kobiecej odsłonie

Evo B-2948 z kolekcji Paged Alter Ego 2023, czyli klasyczny mebel w kobiecej odsłonie

Ponadczasowość to cecha, którą posiada większość krzeseł produkowanych przez Paged Meble. Jednak to właśnie EVO B-2948, czyli standardowe EVO po revampingu, w całej swojej okazałości stała się uosobieniem thonetowskiej prostoty w nietuzinkowym, jednakże subtelnym, kobiecym wydaniu. Dostojność tego mebla z pewnością przypadnie do gustu, szczególnie że za jego projektem stoi młoda, zdolna polska projektantka: Agnieszka Pikus.

Agnieszka Pikus to młoda, polska projektantka modelu Evo, czyli jednego z elementów tegorocznej odsłony mebli Paged po revampingu. Premiera kolekcji Paged Alter Ego 2023 odbyła się kwietniu tego roku w Mediolanie podczas słynnych targów designu Salone del Mobile. To właśnie między innymi ten model krzesła wzbudził spore zainteresowanie wśród kobiet, ze względu na jego formę i przepiękne, delikatne wykończenie.

EVO było bazą do zaprojektowania B-2948. Powstało jako projekt artystyczny Agnieszki Pikus jeszcze podczas jej studiów na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych i dokładnie 10 lat temu zostało wprowadzone do kolekcji Paged Meble. Jego autorka postanowiła zaprezentować i zmaterializować ideę trwałości w kontekście designu. Jako odzwierciedlenie prostoty, zyskało trzy nogi. Stało się jednym z najbardziej charakterystycznych krzeseł marki Paged Meble, które od lat jest podziwiane zarówno przez architektów, projektantów wnętrz, jak i m.in. właścicieli restauracji, którzy chętnie je zamawiają do swoich wnętrz.

Kolekcja Paged Alter Ego postawiła przed Agnieszką wyzwanie, aby powrócić do projektu EVO i przyjrzeć się mu w zupełnie nowy sposób. Ponieważ projektantka wyznaje, że projektowanie to ciągły proces, zmiana i poszukiwanie najlepszych rozwiązań, w przypadku tego krzesła chciała nadać meblowi nowoczesnego wyrazu, tym samym sprawiając, że jego forma przestanie być tak klarowna, jak do tej pory.

W pracy ważna jest dla mnie forma, funkcjonalność, ponadczasowość, praca z materiałem. Pierwotne EVO ma oparcie cienkie, delikatne, minimalistyczne, twarde w odbiorze. Nowe oparcie jest puchate, miękkie, wręcz rozbuchane w swojej formie – są dla siebie przeciwieństwami, są swoimi alter ego – mówi Agnieszka Pikus, projektantka krzesła Contessa W. i autorka modelu EVO Paged Meble.

Krzesło to zyskało nowoczesnego wyrazu i trochę charakteru samej projektantki dzięki zmianom w obrębie oparcia i siedziska. Pierwsza koncepcja autorki, otrzymując nazwę EVO Corda, polega na wypleceniu oparcia – Agnieszka Pikus próbowała dobrać materiał, który będzie równie naturalny, stąd wybór padł na linę, na tyle grubej i odpornej na promieniowanie UV, aby jak najdłużej nie zmieniła swojego wyglądu po latach. Druga koncepcja zakładała miękkie, tapicerowane oparcie – czyli zupełne przeciwieństwo do tradycyjnego EVO, cienkiego i twardego w wykończeniu. Nowe stało się puchate, bardzo miękkie i, jak określa to projektantka, “rozbuchane” w swojej formie.

Link do filmu z projektantką: https://youtu.be/7UHRZdz9ESk

INNE AKTUALNOŚCI, KTÓRE MOGĄ CI SIĘ SPODOBAĆ