Krzesło ICHO MIO projektu Nikodema Szpunara wyróżnione w konkursie must have 2024

Krzesło ICHO MIO projektu Nikodema Szpunara wyróżnione w konkursie must have 2024

Krzesło ICHO MIO projektu Nikodema Szpunara wyróżnione w konkursie must have 2024

Icho Mio, zaprojektowane przez Nikodema Szpunara, zostało wyróżnione w Plebiscycie Must Have 2024, organizowanym przez Łódź Design Festival. To znak niepowtarzalnej rekomendacji konsumenckiej, który jest przyznawany od 2011 roku najlepszym polskim produktom.

Krzesło to jest już częścią wielokrotnie nagradzanej kolekcji Alter Ego nagrodzonej tytułem “Best Polish Design”. Wyróżnia się eleganckim i minimalistycznym designem, który jest równie lekki w wyglądzie, co w strukturze. Starannie tkane oparcie i siedzisko z duńskiego sznurka podkreślają jego wyjątkowy charakter.

-Jestem projektantem specjalizującym się w siedziskach, zwłaszcza krzesłach i fotelach. Przez ostatnie trzy lata intensywnie maluję, co dało mi nową perspektywę na projektowanie. Pozwala mi to podejść do projektów z większą swobodą i kreatywnością. Współpracuję z Pagedem od około 10 lat, rozwijając się razem z firmą.

Ostatnio dostałem możliwość ponownego spojrzenia i ulepszenia jednego z moich poprzednich projektów, ICHO, bardzo wszechstronnego modelu znanej ze swojej prostoty i funkcjonalności. Postanowiłem dopracować jego design, dodając więcej detali i zdecydowałem się na wyplot. Eksperymentując z materiałami takimi jak bawełna i duńska lina papierowa, zabezpieczona woskiem dla odporności na wilgoć, dążyłem do podniesienia zarówno jego walorów estetycznych, jak i komfortu. Ostatecznie, jestem a zdania, że wygoda krzesła powinna być najważniejsza. Od tego punktu zaczynam badanie jego kształtu i wykorzystuję różnorodne komponenty, inspirując się procesem wytwarzania, by odszukać nowe możliwości – wspomina proces projektowy Nikodem Szpunar, twórca nagrodzonego krzesła.

Konkurs Must Have 2024, organizowany przez Łódź Design Festival, wyróżnił w tym roku 81 innowacyjnych projektów wybranych spośród ponad 400 zgłoszeń, od awangardowych luster i mebli modułowych po zaawansowane technologicznie gadżety, publikacje i aplikacje.

Gratulujemy Nikodemowi Szpunarowi i całemu zespołowi, który wspólnie pracował nad ICHO MIO oraz życzymy kolejnych sukcesów!

INNE AKTUALNOŚCI, KTÓRE MOGĄ CI SIĘ SPODOBAĆ