Historia

Historia

Sukces marki Paged to fascynująca opowieść o ponad 140-letniej historii, w której kluczową rolę odgrywa technologia ręcznego gięcia drewna. Setki mistrzów, pracujących w fabryce w Jasienicy przez dziesięciolecia, wnieśli swój wkład w rozwój firmy. Innowacyjne podejście do współpracy z ambitnymi i cenionymi projektantami zaowocowało stworzeniem kultowych mebli i obecnością marki na ponad 40 zagranicznych rynkach.

Historię zaczynamy od Michaela Thoneta, założyciela warsztatu stolarskiego w 1819 roku, który w 1859 roku zaprojektował jedno z najbardziej ikonicznych krzeseł na świecie – Krzesło nr 14. To krzesło, na którym komponował, Brahms a Le Corbusier rysował nowoczesne konstrukcje, i które obecnie odświeżyliśmy wraz ze Studiem Iskry w kolekcji AlterEgo projektując modele Fuoco Blu i Fuoco Arancia.

Kluczowe momenty w historii:

Dzisiaj – Meble projektowane i produkowane przez Paged są efektem znajomości tradycyjnego rzemiosła, na które, oprócz solidnego wykonania, składa się myślenie o użyteczności, trwałości i wzornictwie. Wygląd większości mebli ewoluował przez lata, zmieniało się podejście do ergonomii i środowiska, pojawiły się nowoczesne technologie. Jednak proces wytwarzania mebli, choć z pomocą maszyn, nadal nie może obejść się bez ludzi. Każdy kawałek drewna jest inny i żaden proces technologiczny tego nie zmieni.