Zrównoważony rozwój

Zrównoważony rozwój

Jesteśmy wytwórcą drewnianych mebli z ponad 140-letnią tradycją. Naszym celem jest zapewnienie Ci komfortu i satysfakcji zarówno w domu, jak i w miejscu pracy, a także wszędzie tam, gdzie przebywasz. Dlatego też dostarczamy trwałe rozwiązania, jednocześnie zwracając szczególną uwagę na ochronę środowiska naturalnego i jego zasobów.

W ramach naszej strategii priorytetem są wartości etyczne, prawa człowieka, bezpieczeństwo pracowników oraz odpowiedzialne zarządzanie relacjami z dostawcami. Kierujemy się zasadami zrównoważonego rozwoju środowiskowego, społecznego i korporacyjnego, znanymi również jako ESG (Environmental, Social, and Corporate Governance). Nasza firma ściśle przestrzega wszystkich obowiązujących praw, norm i przepisów w krajach, w których prowadzimy działalność.

Jesteśmy zobowiązani do respektowania wytycznych Organizacji Narodów Zjednoczonych, Kodeksu Etyki Handlowej oraz Międzynarodowej Konwencji Organizacji Pracy, co stanowi integralną część naszego zaangażowania w zrównoważony rozwój i społecznie odpowiedzialny biznes.

Dbamy o środowisko

Nasze meble powstają z drewna pochodzącego z odpowiedzialnie zarządzanych zasobów leśnych co potwierdza certyfikat FSC® (Forest Stewardship Council). Drewno, jako zasób odnawialny, pozyskiwane jest w sposób, który nie zakłóca ekologicznej równowagi. Nasza zdecydowana preferencja dla certyfikowanego surowca wynika z troski o długofalowy wpływ na środowisko.

Wszystkie nowe modele naszych mebli przechodzą rygorystyczne testy wytrzymałości, co gwarantuje utrzymanie ich wysokiej jakości przez długi czas. Współpraca z wybitnymi projektantami procentuje oryginalnym i ponadczasowym designem. Oferujemy różnorodne opcje wykończenia w tym mnogość tkanin, co zapewnia naszym krzesłom i stołom modny i nowoczesny wygląd na przestrzeni lat.

W produkcji skupiamy się na ochronie środowiska. Wykorzystujemy wyłącznie energię ze źródeł odnawialnych, takich jak farmy fotowoltaiczne. Przejście na ekologiczną energię jest dla nas istotnym krokiem naprzód. Mamy nadzieję, że docenicie tę decyzję, wybierając nasze meble do projektowanych wnętrz.

Ta zrównoważona praktyka ma kluczowe znaczenie zarówno dla produkcji, jak i eksploatacji naszych mebli, które nie generują negatywnego wpływu na środowisko po opuszczeniu fabryki i w trakcie ich użytkowania. Dzięki temu podejściu również utylizacja odpadów produkcyjnych nie zanieczyszcza gleby ani wód gruntowych.

Przy wyborze materiałów, takich jak tkaniny, lakiery i farby, stawiamy na te które posiadają odpowiednie certyfikaty, co pozwala nam dostarczać meble spełniające najwyższe standardy jakości i jednocześnie dbać o środowisko oraz zdrowie naszych użytkowników.

Dzięki modernizacji procesów i zmianie źródła energii na bardziej przyjazne środowisku, skutecznie zredukowaliśmy zużycie opału w naszej fabryce. Część energii produkujemy sami wykorzystując biomasę z odpadów produkcyjnych. Regularne kontrole zewnętrznych instytucji potwierdzają efektywność naszych działań.

Inicjatywy wprowadzone w procesie produkcyjnym przyczyniły się też do obniżenia średniego zużycia wody.  Jesteśmy również regularnie oceniani pod kątem wpływu na środowisko. Monitorujemy ślad węglowy i poddajemy się audytom zewnętrznych firm, z którymi współpracujemy.