Fotel NODO od Paged Meble nominowany w konkursie Śląska Rzecz

Fotel NODO od Paged Meble nominowany w konkursie Śląska Rzecz

Fotel NODO od Paged Meble nominowany w konkursie Śląska Rzecz

22 czerwca 2023 r. odbyła się uroczysta Gala wręczenia nagród 18. edycji konkursu Śląska Rzecz. Marka Paged Meble, producent drewnianych mebli giętych z Jasienicy wzięła w nim udział – kultowy fotel NODO został nominowany w kategorii „produkt”, tym samym będąc doceniony pośród wszystkich zgłoszonych produktów w konkursie.

Śląska Rzecz to jedyny taki w Polsce regionalny konkurs, który promuje lokalny design. 22 czerwca 2023 r. podczas jego 18. edycji w Zamku Cieszyn jury doceniło innowacyjne, funkcjonalne rozwiązania zgłoszonych projektów, a przy tym także wysoką jakość wzorniczą. Marka Paged Meble wzięła udział w konkursie, zgłaszając swój ponadczasowy fotel NODO do jednej z czterech kategorii – „produkt”. Został on doceniony oraz nominowany w kategorii spośród zgłoszonych produktów.

Nominacja dla NODO w konkursie Śląska Rzecz jest dla nas ważna ze względu na regionalny charakter konkursu. Autorem fotela jest Grzegorz Gancarczyk, inżynier technologii drewna i konstruktor w Paged Meble. Mebel ten to efekt prawie dwóch lat pracy i kreatywnych poszukiwań. Udało się tego dokonać ze znakomitym skutkiem. Cieszy nas, że zostało to docenione zarówno przez jury konkursu Śląska Rzecz jaki i plebiscytu Łódź Design Festival, gdzie fotel również otrzymał wyróżnienie pośród aż czterystu zgłoszeń, otrzymując tytuł Must Have 2023 –  mówi Jarosław Michniuk, Prezes Zarządu Paged Meble.

NODO to ponadczasowy mebel, który z całą pewnością przyciąga oko ze względu na charakterystyczne łączenie przednich i tylnych nóg na szczycie oparcia. Fotel jest lekki, wykonany techniką thonetowską z giętego drewna bukowego. Jest ponadczasowym rozwiązaniem, które jednocześnie nawiązuje do współczesnych wymagań designu i potrzeb aktualnego stylu życia konsumentów. Przy jego wykonaniu została wykorzystana para wodna oraz ciśnienie, dzięki czemu drewno zyskało elastyczność i wyjątkową formę. Ponieważ cały proces produkcyjny mebli Paged jest oparty na pracy manualnej, wymaga idealnej precyzji i koordynacji, aby meble zyskały na wizualnej lekkości, otrzymując jednocześnie wysoką wytrzymałość. Jest to niemożliwe do osiągnięcia w produkcji innymi metodami, niż w technice ręcznego gięcia drewna metodą Thoneta.

Dodatkowo, w tym roku NODO zostało poddane revampingowi. Jego twórca nadał mu nową nietuzinkową formę co zostało docenione zarówno przez odwiedzających mediolańskie Salone del Mobile, największe targi wzornictwa i dizajnu na świecie jak i polskich architektów i dizajnerów podczas majowej prezentacji kolekcji Alter Ego w warszawskim showroom Paged Meble.

Śląska Rzecz jest regionalnym konkursem, który przede wszystkim docenia mądre i odpowiedzialne projektowanie. Ważne jest, aby uwzględniać w nim potrzeby ludzi, poprawę jakości życia, a przy tym wykorzystywać innowacyjne rozwiązania. Projekty są oceniane także pod kątem zrównoważonego rozwoju, całego procesu projektowego, funkcjonalności i ergonomii, a także estetyki i jakości wykonania. Fotel Paged Meble idealnie wpasowuje się w konkursową koncepcję. Model NODO można obejrzeć w trakcie trwającej wystawy pokonkursowej w Zamku Cieszyn.

INNE AKTUALNOŚCI, KTÓRE MOGĄ CI SIĘ SPODOBAĆ