TUK
B-BIG TUK

Dobre rozwiązania nigdy się nie starzeją. Budząca skojarzenia z geometrycznym designem lat 70 kolekcja TUK spełnia wszystkie wymagania współczesnych odbiorców. Charakterystyczny wyróżnik kolekcji w postaci sześciokątnych ścianek, z których zbudowano siedzisko, oparcie oraz podłokietniki, nadaje meblom modernistycznego sznytu. Kolekcja TUK została nagrodzona w plebiscycie „Dobry Wzór”, organizowanym przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego. Naturalnym środowiskiem dla tej rodziny są przestrzenie publiczne, takie jak poczekalnie, hole, lobby. Nasi klienci z powodzeniem używali mebli z tej kolekcji również w restauracjach oraz wnętrzach mieszkalnych, co stanowi najlepsze potwierdzenie jej uniwersalnego charakteru

Zapytaj o produkt

od 1515,00 

Dane techniczne

Wysokość: 90 cm

Szerokość: 64 cm

Wysokość siedziska: 48 cm

Wysokość podłokietników: 74 cm

Tapicerowane: tak

Gięte: nie

Materiał: buk, dąb

Waga: 9 kg

Długość/głębokość: 57 cm

Nikodem Szpunar

Nikodem
Szpunar

Projektant

Projektant. Ukończył studia na kierunku Wzornictwo na ASP w Warszawie oraz National College of Art and Design w Dublinie. Jego obszar działalności obejmuje projektowanie mebli i przedmiotów wyposażenia wnętrz, zarówno do produkcji przemysłowej, jak i krótko seryjnej. Oprócz współpracy z przemysłem, tworzy także obrazy malowane autorskimi narzędziami oraz projekty z pogranicza sztuki.
W jego dorobku znajdują się liczne nagrody, m.in. w konkursach Dobry Wzór, International Furniture Design Award (Asahikawa), Make me! czy Must Have. Zdobył tytuł Projektanta Roku 2019 od Arena Design oraz Projektanta Roku 2021 od Instytutu Wzornictwa Przemysłowego. Jego projekty były prezentowane na międzynarodowych targach, wystawach i wydarzeniach branżowych w Berlinie, Mediolanie, Londynie, Nowym Jorku, Hong Kongu i Japonii. Jest współautorem kolekcji AlterEgo, nagrodzonej w konkursie Dobry Design 2024 w kategorii Best Polish Design, dla której stworzył ICHO-MIO oraz krzesło PLASA. Dla Paged Meble zaprojektował również rodzinę mebli PROP oraz kolekcję TUK.

    Zapytaj o produkt