PLASA
A-4290

Alter Ego

Forma krzesła PLASA czerpie z klasycznych giętych krzeseł kawiarnianych co można dostrzec w kształcie oparcia. Nawiązanie to przefiltrowane jest przez nowe technologie obróbki drewna oraz założenie maksymalnej redukcji wagi mebla bez utraty jego wytrzymałości i stabilności niezbędnej na rynku kontraktowym oraz w domowym zaciszu. Dzięki odpowiednio wyprofilowanej sklejce na siedzisku i oparciu Plasa zapewnia komfortowe siedzenie. Dodatkowo siedzisko można wyposażyć w tapicerowaną nakładkę. Dzięki swojej niskiej wadze krzesło jest przyjemne w obcowaniu na co dzień, kiedy jest wyciągane i wstawiane pod stół. Istotną cechą tego modelu, która sprawdzi się w przestrzeniach komercyjnych jak kawiarnie czy restauracje jest również sztaplowanie.

Zapytaj o produkt

od 836,00 

Dane techniczne

Wysokość: 78 cm

Szerokość: 49 cm

Wysokość siedziska: 47 cm

Tapicerowane: tak

Gięte: nie

Materiał: buk

Waga: 4.3 kg

Długość/głębokość: 48 cm

Nikodem Szpunar

Nikodem
Szpunar

Projektant

Projektant. Ukończył studia na kierunku Wzornictwo na ASP w Warszawie oraz National College of Art and Design w Dublinie. Jego obszar działalności obejmuje projektowanie mebli i przedmiotów wyposażenia wnętrz, zarówno do produkcji przemysłowej, jak i krótko seryjnej. Oprócz współpracy z przemysłem, tworzy także obrazy malowane autorskimi narzędziami oraz projekty z pogranicza sztuki.
W jego dorobku znajdują się liczne nagrody, m.in. w konkursach Dobry Wzór, International Furniture Design Award (Asahikawa), Make me! czy Must Have. Zdobył tytuł Projektanta Roku 2019 od Arena Design oraz Projektanta Roku 2021 od Instytutu Wzornictwa Przemysłowego. Jego projekty były prezentowane na międzynarodowych targach, wystawach i wydarzeniach branżowych w Berlinie, Mediolanie, Londynie, Nowym Jorku, Hong Kongu i Japonii. Jest współautorem kolekcji AlterEgo, nagrodzonej w konkursie Dobry Design 2024 w kategorii Best Polish Design, dla której stworzył ICHO-MIO oraz krzesło PLASA. Dla Paged Meble zaprojektował również rodzinę mebli PROP oraz kolekcję TUK.

    Zapytaj o produkt